Paragáni Aeroklubu Kroměříž

Blue Sky!

Základní výcvik | Tandemy | Balení | Bazar | Náš tým | Galerie | FAQ | Kontakt | Objednávka |

Foto měsíce


 

Odkazy

FAQ - Často kladené otázky

Pokud nenajdete na této stránce odpověď na svou otázku, napište nám e-mail nebo se zeptejte prostřednictvím našeho formuláře. Rádi Vám odpovíme!

Mám skočit v tandemu nebo samostatný seskok?
Každý seskok bude pro Vás bezesporu jedinečným zážitkem. Pokud se chystáte na jediný seskok, není třeba se učit tolik návyků a proto je ideální skočit tandem. Zároveň tento skok může sloužit jako příprava na samostatný seskok. Pokud se však třeba hodláte věnovat parašutismu aktivně a nebo si chcete vyzkoušet seskok sami (po absolvování kurzu) je lepší jít hned na základní výcvik.

Kdo může absolvovat základní výcvik?
Základního výcviku se mohou zúčastnit osoby starší 15 let (u osob mladších 18 let je nutný písemný souhlas zákonného zástupce). Horní věková hranice není omezená. K seskoku budete potřebovat potřebovat potvrzení leteckého lékaře o Vaší zdravotní způsobilosti ke skokům.

Kolik to stojí?
Kursovné pro letošní rok činí 2 200,- Kč.

Kde, kdy se skáče a z jakého letadla?
Seskoky se nejčastěji provádí na letišti v Prostějově, Kroměříži nebo Holešově od dubna do října. Ke skákání využíváme zpravidla AN-2 a L-60 (Brigadýr).

Jak dlouho kurs trvá a jak probíhá?
Kurs trvá zpravidla dva dny (celkem 12 h). Jeho součástí je teoretická příprava, která zahrnuje školení o aerodynamice, meteorologii, konstrukci padáku, teorii seskoku (výskok, řízení, přistání, mimořádné situace, použití záložního padáku, přistání na překážky). Praktická příprava zahrnuje nástup do letounu, pozemní trénink výskoku, cvičení v padákovém postroji, nácvik přistávacích kotoulů na lávkách a dopady z můstků. Po absolvování teorie a praktického výcviku následuje přezkoušení instruktorem a pak můžete absolvovat samostatný seskok.

Jak si mohu seskok objednat?
Kurs si můžete objednat on-line formulářem, telefonicky na číslech 602 444 057, 737 888 156 nebo e-mailem.

Co se stane, když zamluvím kurs a bude špatné počasí?
V případě špatného počasí nebo nevyhovujících podmínek (např. silný vítr) se seskoky nepořádají. Vždy sledujeme předpověď počasí předem a pokud jde předvídat nepříznivé podmínky, sami seskok zrušíme. Pokud se stane, že např. začne pršet v den seskoku, lze se telefonicky domluvit, zda se seskok bude konat či nikoliv. Rozhodnout se lze i přímo na místě.

Je nutné platit předem zálohu?
Zálohu předem nevyžadujeme.

Mohu koupit kurs formou dárkového poukazu pro své příbuzné? Co když odmítne skočit?
Ano, lze. Chcete-li udělat radost svým příbuzným, kamarádům, známým nevšedním dárkem - jste na správné adrese. Samozřejmě u nás můžete takový dárkový poukaz získat.

Co když si rozmyslím až v letadle, že nechci skočit?
Věříme, že taková situace nenastane, budete mít za sebou teoretický i praktický pozemní výcvik, během kterého si můžete vše dostatečně promyslet a rozhodnout se, jestli chcete skočit či nikoliv. Pokud však opravdu k takové situaci dojde, tak jste bohužel nuceni uhradit poměrnou část kursovného, protože ten zahrnuje náklady na přípravu, letenku a půjčovné padáku. Ale nemusíte mít obavy, věřte, že skočíte :-))

Musím s sebou mít nějaké potvrzení od lékaře? Kolik stojí?
Lékařské potvrzení od leteckého lékaře je jednou ze základních podmínek absolvování kurzu. Seznam leteckých lékařů najdete na stránkách Aeroklubu ČR. Potvrzení stojí přibližně 400,- Kč.

Musím mít speciální oblečení?
Pro seskok v základním výcviku budete potřebovat oděv s dlouhými rukávy a nohavicemi a pevnou šněrovací obuv nad kotníky bez háčků a přezek (ty mohou být případně přelepeny izolepou). Ostatní povinnou výbavu obdržíte od nás (přilbu, brýle, výškoměr, vysílačku atd.)

Lze skákat, když mám brýle? Co s nimi?
Ano, lze. Před seskokem Vám zapůjčíme speciální ochranné para brýle, které slouží k nasazení na brýle dioptrické a současně slouží k jejich ochraně.

Musím mít speciální pojištění?
Máme uzavřeno pojištění vztahující se pro případy úrazu pasažéra a škody způsobené třetím osobám. Sjednání úrazové či jiné pojistky záleží na Vašem rozhodnutí.

Kolik mohu absolvovat seskoků?
V rámci základního výcviku je zahrnut jeden samostatný seskok. Další seskoky jsou možné, ale musíte si již připlatit.